Tyhle texty jsem překládal já, takže si nejsem jistej, jestli jsou přeložený úplně dobře - kde jsem nevěděl, domejšlel jsem si, ale tak nějak zhruba to asi bude. A tři zatim přeložený nemam, takže se budu snažit je sem co nejdřív dodat.

In Defence of our Earth

1990Thin Green Line

Tak jsme tady - tenká zelená linie / v devadesátých letech, závodíme s časem / umírání naší planety již začalo, přesto jim ale nedovol říkat ti, že se nic nedá dělat / někteří z nás jsou naštvaní a bojují / nenásilná přímá akce je možností útoku / ne, nevzdáváme se bez boje / žádná atomová eltrárna - obsadíme staveniště
Staň se čestným, staň se odvážným / chceme-li je skutečně zastavit musíme sabotovat lovy / ničit buldozery, sleduj jak stoupají plameny / vytáhnout zástrčku a přeříznout drát / dáváme se zmlátit a posílat do vězení / ale mě to nevadí, když je to děláno pro záchranu verlyby / zachranu naší země, záchranu divočiny / jseš s námi nebo proti nám? je čas zaujmout stanovisko
Podívej na verlybářskou loď klesající ke dnu / ?? / podívej na tyto stromy, jak stojí tolik vysoko / byly připevněny tak, že nepadnou / podívej jak bagr mizí v kouři / cukr v benzinové cisterně - to není vtip / ekosabotáže pod rouškou noci / jako když houby prorážejí beton za měsíčního světla

23 Hours

Zatknutý - zbitý do modra
Vyslýchán - vymláceno z tebe
Neudělal jsi to - ale stejně tě dají do cely
Ve vězení - institucializovaném pekle
23 hodin - bitý ve dne i noci
Výprasky - dávané zleva i z prava
Blbama, co tě chtějí úplně složit
Ponížení - dřou ti obličejem o podlahu
Kolik lidí je uvězněno za zločin, jenž neudělali
Ani chvíly nepomysli, že bych to nemohl být já nebo ty
Takže jestli cítíš, že je správné
ignorovat tuto píseň
nech se dát na jejich místo a oprav se
Kolik tisíců lidí na světě je uvězněno za zločiny, které nikdy nespáchali? Kolik dalších pro jejich politické přesvědčení? Nebo protože prostě doplatili na zkaženost a nespravedlnost legálního systému, jenž slouží jen k ochraně bohaté a mocné elity? Snad nejkrutější rána pro všechny tyto lidi je, když ti z nás, co jsou venku prostě jen sedí na zadku a nechají je hnít v celách. Organizace jako Amnesty Internacional a anarchistický Černý Kříž ukázali, že s použitím naší společné síly můžeme dostat ven mnoho z těchto lidí. Pro nečinnost není omluvy. V době nahrávání (to bylo před deseti lety -pozn. Lukáš) drží Martin Foran hladovku a John Perotti je blízko smrti - kolik dalších životů musí být ?? a ztraceno, než se postavíme čelem naší odpovědnosti a začneme pracovat na podpoře našich sester a bratrů v zajetí.

When Two Men Kiss

Když se líbají dva muži
Jdou ruku v ruce
Strach z něčeho
čemu ty nemůžeš rozumět
exploduje v násilí
křik pronikne tichem
"Ten kluk byl špatnej"
"Ten kluk byl teplej"
Odlidštěni
a žijící ve strachu
Ne, nejsi blbec
a říkáš, že jsou nemocní
Ale jediná choroba kterou vidím
je bujení tvojí fanatické pobožnosti
Jednadvacetiletý, celý život před sebou, když byl tento mladý muž z Edinburghu zákeřně napaden, bit železnými tyčemi, zahnán na špičaté zábradlí až zraněním podlehl. Co udělal, že si zasloužil tohle? Jeho jediným "zločinem" bylo, že byl viděn, jak se líbá s jiným mužem.
Co je to za společnost, ve které žijeme, když prostý akt prokazování lásky a citů k jinému člověku mívá za následek tento typ nechutného vražedného násilí? Intolerance, náboženský fanatismus a nenávist - říkám, je čas to zastavit.
Od nazi-boneheadů do blbých mozků - úchylné postoje, které musíme změnit
A není to jenom homofobie - sexismus, macho tanec, bití žen - to vše je časté ve "scéně" - kolikrát více než si to připouštíme. Je čas přestat zametat tyto věci pod koberec - postavit se tváří v tvář k problémům - a jednat.

Whale Song

Kdysi toto nádherné zvíře plavalo volně v mořích, ale nyní je drženo v zajetí pro lidskou chamtivost. Ubohý "život" za mřížemi a betonovými zdmi, bez společníka. Ano, je mi špatně z toho co vidím a masová velrybí jatka - to je nechutné.
Nezačínám tak snadno plakat, ale když jsem viděl tyto velryby křičet a umírat, slzy padaly volně z mojich očí. Vidět jejich vraždění, bylo jako nějaké trhání uvnitř mého srdce. Přesto však stále věřím, že jednoho dne budou moci všechna tato stvoření svobodně plavat, pokojné soužití - bez strachu, bez potřeby ukrývat se. Bok po boku, my a velryby.

What Have We Done

Brzy doplním...

Victim of a Chemical Spillage

Brzy doplním...

Anarcho-pie

Těsto
zeleninová směs
červené fazole
courgettes
vlašské ořechy
cashews
rajčata
houby
Udělejme chutné anarcho-placky - super veganské jídlo pro tebe i pro mě
Vezmeme osm uncí těsta a kousek dáme stranou, rozválíme dvě stejné porce aby byly čtvrt palce úzké, pak jednu z nich pečlivě vložíme na dno mísy.
Ingredience na nádívku do placky uvaříme odděleně a potom vložíme dovnitř mísy na podklad z těsta. Navlhčíme vrchol okraje toho podkladu, přikrijeme anarcho-placku druhou částí těsta.
Teď přijde důležitá část: použijeme zbývající kousek těsta a ozdobíme s ním vrchol placky anarchistickým znakem - symbolizujícím náš nikdy nekončící odpor k zvrácenému systému jenž przní naše životy.
Po pečení placky v troubě trvajícím 30 - 35 minut za teploty zhruba 400 stupňů fahrenheita by měla být připravena pro servírování a měla by být správně křupavá. [=crust:o)]

Clachan Chalanais

Jak černá noc rychle odchází, shromážďujeme se v mlze kolem Gnomonu, kamene na který dopadají první sluneční paprsky. Cítíme sílu země v našich žilách. Děsivou sílu naplňující kameny. Cítíme ji v našich myslích a kostech a jak tančíme kolem kruhu, naše duše naplňuje radost - dáváme se do zpěvu. Stará moc se probouzí a rychle narůstá. Strašlivá síla z hloubek minulosti. Ale jsou tu ti, jenž nerozumí a kameny jsou zneuctěny jejich rukami. Jedna taková skupina kamenů zneuctěná od jejich rukou je komplex stojících kamenů v Callanish na ostrově Lewis ve Skotsku, někdy nazývaný "Stonehenge Severu". Toto unikátní kamené uspořádání stojí před tím samým typem znásilnění jako dříve Stonehenge. Plánuje se vybudování šeredného turistického centra jenž zničí celou auru tohoto místa - v plánu se počítá i s vybudováním větší silnice a s placením vstupného. Co je to za lidi, jenž ve své aroganci mohou odepřít lidem přístup do jejich vlastních svatyní? Kamené kruhy patří všem z nás, ne jen těm u moci. Vzpomeň: jsou to ti samí lidé, kteří vážně uvažovali o přikrytí Stonehenge zemí a sestrojení plastové repliky "foamhenge" vedle pravého monumentu! Takoví lidé nejsou vhodní strážci těchto míst. Osvoboď kameny. Osvoboď kameny!

Free the Henge

Tyče a stojící kameny / zajímání a lámání kostí / lidské domovy zničeny / podlí lupiči zaměstnaní / u vladařů vyhoštěných / ze země kterou zničili / obehnali naší svatyni ostnatým drátem / ale v našich srdcích hoří oheň (k)
osvibození kamenů osvoboď kameny!
Naše kultura je ohrožena / naše práva porušeny / říkám je čas to ukončit / omezení která vytvořili
osvoboď kameny! osvoboď kameny!
Celá tisíciletí byl Stonehenge posvátné shromažďovací místo - mimoto byl v roce 1918 darován národu jeho "vlastníkem" s podmínkou, že by měl být volný přístup pro všechny co by se zde chtěli shromažďovat, tak co vám dává právo, moc k rozhodnutí, že bude lidem přístup ke kamenům odepřen?
Nezastaví nás policajti, čtyři míle "vyhrazené zóny", protože přicházíme osvobodit kameny!
osvoboď kameny! osvoboď kameny!
Ten čas přijde znovu / kdy budeme v "henge" / cítit sílu země / ve chvíli slunovratu
osvoboď kameny! osvoboď kameny! osvoboď kameny!
Osvoboď kameny!!!

Nazi Scum

Stojí venku před branou základní školy / s jejich letáky rozněcujícími rasovou nenávist / plíží se kolem pod rouškou noci / zapalují domy neviných lidí / bodají a zabíjejí při brutálních útocích / co je ještě potřeba k tomu, aby si proti tomu začal bojovat /
Najdi je - rozdrť je - rozdrť je!!
Nazi špíny - váš čas přijde
Nacistický sraz naplánovaný do našeho města / ale antifašisté přišli odevšad / vyčistili ulice od veškeré špíny / ukázali, že fašisti mohou být a budou biti / a když se pokusili shromáždit v Hyde Parku / antifašisté znovu udělali jejich značku / na bezmozečných hlavách / jenž jí ztratili!
Musíme očistit ulice od nazi špíny / udělat je znovu bezpečné pro kohokoliv / abychom se už déle nemuseli bát po nich chodit / bát se špíny, která tu nemá žádné místo / když se sjednotíme, bitva může být vítězná / zastavme problém, než se plně projeví/
Najdi je - rozdrť je - rozdrť je!!
Nazi špíny - váš čas přijde

World's Park Antarctica

Brzy doplním...